Mobilya ve Dekorasyon

0 Yeşil Renk Mutfaklar
Yeşili doğanın,çimenin sağlığın rengini sevmeyen yoktur sanırım.Bir çok renkte olduğu gibi yeşilinde bir çok tonu var.Peki Yeşil Renk Mutfak Dekorasyonu fikri size nasıl geliyor? Ne dediğinizi duyar gibiyim yeşilin hangi tonu olduğuna ve mutfak tasarımlarına bakmadan karar veremem mi dediniz?. O Zaman buyrun bakalım bazılarına çok cazip gelen bu Yeşil mutfak dizaynları size ne hissettirecek. Öncelikle belirteyim kullanabilirim dediğim iki mutfak takımı var burda. Şimdi buyrun hep beraber yorumlayalım.
Aralarında en çok beğendiğim ve mutfağımda kullanabileceğim bu mutfak.Fakat dikkat ettiyseniz mutfak dolaplarını tek kat boyamışlar sanki eski bir görüntü vermeyi amaçlamışlar eskitme işlemi uygulamışlar.Ben kullanacak olsaydım o dolaplardaki yol,yol olan boya izlerini istemezdim bir kat daha yeşil boya sürdürürdüm.Bu mutfak şeyi andırıyor nasıl desem eski bir köşkün mutfağını.Zaten farkındaysanız modernlikten uzak klasik kesimler taşıyor nostaljik bir mutfak.Ocak setinin tam üstündeki kolonlara işlenen duvar işleme ve oyma ile yapılan motifler mutfağı coşturmuş.Altaki fırının sağ ve solunda bulunan kolonlarda da sanki çook eski antika bir mutfak havası vermek için sütunlara alçı ile heykel simgeleri yapmışlar.Eskilerde ekmek ve gıdaları koydukları delikli tel dolaplar olurdu ,o delikler gıda bozulmasın hava girsin diye uygulanırdı bu mutfakta ta sağ baştaki dolapta çift kapılı dolapta aynı uygulamayı yapmışlar.Duvara monteli mutfak raflarının ayaklarına aynı sütundaki alçı şekiller ile süslenmiş.Yan taraftaki camekanlı içi aydınlatılmış büfe misali dolap mutfak takımının tüm havasını değiştirmiş.

Bu mutfak bana çok sevimsiz geldi.Depolama alanının,çekmecelerin dolapların çok olması kullanışlı fakat Aksesuarlara rağmen,fosforlu yeşil rengine rahmen itici.
Bu mutfak tasarımında da fosforlu yeşil rengi kullanılmış fakat daha modern çizgiler oluşturulmuş.Genelde alışık olduğumuz düzen ve tasarımda olan orta dereceli hoş bir dizayn.Mutfakta kullanılan 6 başlı avize bu mutfağa cuk diye oturmuş:) Sandalyeler ve arkalarındaki dolabın kapağına uygulanan renk kombinasyonu çok uyumlu.Yuvarlak masaları mutfaklara çok yakıştırıyorum daha yumuşak hatlara sahip.Ankastre fırın,set üstü ve sade davlumbaz şık.
Bu asla tercih etmeyeceğim bir mutfak dizaynı,rengi,tasarımı ve mutfağın küçüklüğü yeşille kombine edildiğinde iyice boğucu olmuş. Bence bu mutfağı daha geniş ve ferah göstermek yerine açık renkler mesela beyaz,krem,pudra renkleri uygundu.İçimi baydı :)
Bu mutfak metal ve beyaz renkten oluşmuş fakat mutfaktaki gıda dolabı ve kullanılan yeşil fayanslar ayrı bir hava katmış.Yinede çok tercih etmezdim
Bakın bu güzel bir Mutfak.Fakat şu siyah camın olduğu bölüm ne anlamadım mutfağın görüntüsü cama yansımış balkon kapısı desem değil,pencere desem oda değil.Ne olduğunu anlayan bilen alta yorumlara yazarsa sevinirim.En sevdiğim mutfaklar tezgahı L şeklinde olanlar hem çok kullanışlı hem büyük rahat oluyor.Açık Amerikan mutfaklarından olan bu mutfağı ya salon ve mutfak bir arada Amerikan mutfakta yada çok büyük bir mutfakta kullanabilirsiniz.Siyah camlı dolaplar,Siyah granit mermer,Mutfak aydınlatılmasında kullanılan avize ve tavan lambaları harika.Tabi üç adet şık yüksek mutfak tabure ve masası gözümden kaçmadı.Fakat zeminde kullanılan laminat parkeler çok koyu.
Bu tarz bir tasarımı ya çok minik mutfaklarda,ya ofiste,ya yat ve teknelerde ve karavanda kullanabilirsiniz.Açıldığında ocak ve evyesi lavobası ortaya çıkan kapandığında hem mini bir bar,hem masa olan zekice tasarlanmış pratik bir mutfak dizaynı
Genel olarak güzel yeşil bir mutfak.Siyah renginde içinde camlı bölümlerde ve Ankastrelerde Buzdolabında tercih edildiği mutfağın zemin fayanslarına bayıldım.Penceresinin şekli perdelerin alınlık kısmı ve kesimi çok hoş
İlginç bir renk kullanılarak mutfak dekorasyonunda bir adım önde olmak isteyenlerin tercih edebileceği şık bir mutfak.Fakat mutfak bankosu tezgahı çok küçük üst dolapları az.Raflar ve ayrı duran ahşap mutfak dolaplarıyla depolama alanı biraz daha artırılmış.Bu arada fırın çok hoş simsiyah masa ,dolap ve kapı kulpları,sandalyeler ilede çok uyumlu ama set üstü ocağı nerede? o bir bulaşık makinası ise tamam ima yinede set üstü ocak ve fırını göremiyorum.
Cam göbeği yeşil olduğunu düşündüğüm sade,şık ve kullanışlı bir mutfak tasarımı,Renkler gözü rahatsız etmiyor,Devasa beyaz bir buzdolabı,Beyaz dört ayaklı kare bir masa ve Beyaz davlumbaz ile güzel bir kombinasyon .Mutfakta kullanılan sandalyeler mutfak dolaplarının rengiyle 100% uyumlu.Aksesuarlar az  kullanıldığı ferah ve çok şık bir mutfak

Genelde mutfakların üst kısımlarında da dolap ve raf görmeye alışıkız fakat bu mutfakta üst tarafa sadece raf uygulanmış.Çatı katında olduğundan aydınlatma pencereden sağlandığı için dolap yerine sadece şık ve kullanışlı raflar tercih edilmiş.Benim çok hoşuma gitti özellikle yağmur yağdığında ne güzel olur değilmi? Zemine döşeli ıslak zemin mutfak fayansları harika beğendim bu mutfağı:)
Köşe konumundaki bir mutfak için en doğru mutfak tasarımı.Ahşap kullanılan bu mutfakta yeşilin yine fosforlu dediğimiz tonlarıyla ferah bir ortam oluşturulmaya çalışılmış . Tam mutfak evyesi nin olduğu yerdeki pencereyi sevdim.
kaynak:alisveriskulupleri.com
Köşe Mutfak Dekorasyonu,Mutfak Renkleri,Yeşilimsi Mutfaklar,Mutfak Dekore Fikirleri,Mutfakta Dekorasyon

Yorum

0 Adet Yorum Yapıldı " Yeşil Renk Mutfaklar "

Yorum Gönder

 
Üste Çık Copyright © 2011-2013 | Kaynak Gösterilmeden Alıntı Yapmak Yasaktır! | Platinum Türkçe Blogger Teması